15 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi Açıklandı! Birçok Şehirde 65 Yaş Aylıkları Ödendi!

15 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı. 10 Temmuz’da başlayan ödemeler bugün de devam ediyor. 65 yaş aylığı olarak da adlandırılan ve Aile Bakanlığı tarafından il il yatırılan bakım maaşlarıyla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Ayrıca bu ay zamlanan bakım aylıkları artık 1.544 lira olarak ödeniyor. 2019 yılında 1.384 lira olan evde engelli bakım maaşı, 2020 Ocak ayında 5.49 oranında zamlanmış ve 1.457 lira olmuştu. Yapılan son zam ile beraber evde bakım maaşı 1.544 lira oldu. Peki, 15 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım maaşı nasıl sorgulanır?

15 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Bugün itibariyle 23 ilde bakım maaşları hesaplara gönderildi. Gün içinde bakım maaşı yatan iller listesinin güncellenmesi halinde hızlıca paylaşmaya devam ediyor olacağız. O halde 15 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller; Mersin, Manisa, İstanbul, Ankara, Karabük, Zonguldak, Tokat, Diyarbakır, Hatay, Edirne, İzmir, Antalya, Konya, Afyon, Çanakkale, Uşak, Ordu, Şanlıurfa, Denizli, Bilecik, Kayseri, Bolu ve Kırklareli olarak sıralanıyor.

Bugün güncellenen liste ile aşağıdaki illerde de bakım aylıkları yatırıldı;

  • Samsun
  • Bayburt
  • Siirt
  • Kars
  • Balıkesir
  • Bursa
  • Erzurum

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Yöntemleri

Temmuz 2020 evde bakım maaşı sorgulamak isteyenler ilk olarak e-Devlet üzerinden işlem yapabiliyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri’ yazmanız ve karşınıza çıkan ilk sayfaya tıklamanız yeterlidir.

İkinci sorgulama süreci, bakım aylığını Ziraat Katılım Bankasından alanlar için SMS ile sunuluyor. BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj gönderen vatandaşlar 1 SMS ücreti ödeyerek sorgulamayı tamamlayabiliyor.