15 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi Açıklandı! Engelli Evde Bakım Maaşı Sorgulama ve Tüm Detaylar

Haziran ayında evde bakım ödemeleri Bakanlık tarafından yatırılmaya devam ediliyor. 15 Haziran 2020 evde bakım parası yatan iller güncellenirken vatandaşlar ayrıca ücretsiz sorgulama yaparak hesaplarını da kontrol edebiliyor.

2020 Ocak ayında memur maaşına göre yüzde 5,49 oranında zamlanan evde bakım parası 2019 yılında 1,384 olarak hesaplara aktarılıyordu. Ancak yapılan güncelleme ile beraber evde bakım maaşı artık 1,457 TL’ye yükselmiş oldu. Ayrıca bundan sonraki memur maaşı zam oranlarına göre evde bakım maaşları da artacak.

15 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Yatan İller Güncel Liste

15 Haziran 2020 evde bakım parası yatan iller; Şanlıurfa, Ankara, Uşak, Osmaniye, Karabük, Afyon, Samsun, Bolu, Kırklareli, Tokat, Antalya, Aksaray, Ordu, Diyarbakır, Adıyaman, Balıkesir, İstanbul, Bilecik, Hatay, Edirne, Sakarya, Giresun, Çanakkale, Zonguldak, Denizli, Konya ve Isparta olarak sıralandı.

Vatandaşların bu listede kendi ilini görememesi halinde aşağıda paylaşacağımız sorgulama sayfasından işlem yapması yeterli olacak.

Evde Bakım Parası E-Devlet Sorgulama Sayfası

Ücretsiz olarak evde bakım parası sorgulamak isteyen vatandaşlar TC kimlik numarası ve şifresiyle e-devlet girişi yapmalı ve ardından arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama’ yazmalıdır. Alternatif olarak hemen aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak doğrudan sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

E-DEVLET EVDE BAKIM PARASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Vatandaşlar ayrıca SMS ile de evde bakım maaşını sorgulayabiliyor. Bu işlemi yapabilmek için bakım maaşının Ziraat Katılım Bankasından alınması gerekiyor. 1 SMS ücreti dahilinde sorgulayabileceğiniz bakım maaşı için ‘BAKIYE’ yazarak 4747’ye mesaj gönderebilirsiniz.