12 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesinde Son Durum! 65 Yaş Aylığı, Evde Bakım Aylığı, Evde Engelli Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

12 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller açıklandı. Bugün itibariyle toplam 7 ilde bakım aylıkları hesaplara gönderildi. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden ücretsiz olarak sorgulama yaparken ayrıca bakım aylığını Ziraat Katılım Bankasından alanlar da SMS ile sorgulama sürecine dahil olabiliyor. Peki, evde bakım maaşı nasıl sorgulanır? Evde bakım maaşı ne kadar oldu?

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Sayfası

12 Temmuz 2020 evde bakım aylığı sorgulama yapmak isteyenler ilk olarak e-Devlet üzerinden ücretsiz sorgulama gerçekleştiriyor. Bu süreçte evde bakım parasının yatıp yatmadığını sorgulamak için BURAYA tıklayarak ilgili sayfaya anında ulaşabilirsiniz.

SMS ile evde bakım maaş sorgulamak isteyen vatandaşlar ise BAKIYE yazarak 4747’ye mesaj gönderebilir. Ancak bu sorgulamayı sadece evde bakım maaşını Ziraat Katılım Bankasından alanlar gerçekleştirebilir.

2020 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Temmuz 2020 itibariyle evde bakım maaşı 1.544 lira oldu. Bu rakam Ocak ayından beri 1.457 lira olarak sunuluyordu. 2019’un son 6 ayında ise 1.384 liraydı. Evde bakım maaşı memur maaş kat sayısına göre güncellendiği için her 6 ayda bir zamlanıyor.

12 Temmuz Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Bugüne kadar 7 ilde bakım aylıkları yatırıldı. Bu iller;

  • İzmir
  • Kırklareli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Bolu
  • Tokat
  • Hatay olarak sıralandı.

12 Temmuz 2020 Pazar günü bakım aylığı yatan il sayısı 10 oldu. Güncel listeye ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

Evde bakım maaşı yatan iller listesi gün içinde sizlerle paylaşılmaya devam edilecek. Ekonomikredi.com olarak bu süreci yakından takip ediyor ve en doğru bilgileri aktarmayı sürdürüyoruz.