12 Milyon Vatandaş Bu Sorunun Yanıtını Araştırıyor: 1000 TL İkramiye Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Ülkemizde devam eden normalleşme süreciyle beraber emekli vatandaşlar birçok sorunun yanıtlarını şimdiden araştırmaya başladı. Ramazan Bayramında 1000 TL’lik ikramiyelerini 1 ay önceden alan emekliler, Kurban Bayramı için de erken ödeme bekliyor. Bu konuda kesin bir açıklama henüz yapılmazken geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bir açıklama yapılmıştı.

1000 TL Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatırılacak?

Bakan Selçuk, katıldığı bir canlı yayın programında kendisine 1000 TL’lik ikramiyelerle ilgili sorunun aktarılması üzerine, emekli vatandaşların bu konudaki taleplerini bildiklerini ve Bakanlık olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Net bir tarih paylaşmayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yine de erken ödeme yapılabileceğine dair imalarda da bulundu. Bakanlığın sürdürdüğü çalışmaların kısa sürede tamamlanamaması halinde ikramiyeler normal şartlarda bayramdan hemen önce ödenebilecek. Ancak bu yıl Kurban Bayramı 31 Temmuz 2020 Cumartesi gününe denk geldiği için tahmini olarak 30 Temmuz Cuma ya da aynı hafta içerisinde 1000 TL kurban bayramı ikramiyelerinin hesaplara yatırılması bekleniyor.

Konuyla ilgili yaşanacak olan anlık gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.