11 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi! Temmuz Dönemi Evde Bakım Maaşı Sorgula!

11 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı mı? Evde bakım parası sorgulama nasıl yapılır, Temmuz 2020 evde bakım parası ne kadar oldu gibi sorular bugün de vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Dün itibariyle hesaplara yatırılmaya başlanan evde bakım maaşı 4 ilde yatırıldı. Ancak gün içinde yeni illerin listeye eklenmesi durumunda sitemizden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Evde bakım maaşı artık 1.544 lira olarak ödenecek. 2020 Haziran enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla beraber zamlanan evde bakım aylıkları 2020 Ocak itibariyle 1.457 olarak ödeniyordu. Ayrıca bu rakam 2019 yılının son 6 ayında 1.384 liraydı. Memur maaş kat sayısına göre güncellenen 65 yaş aylığı ya da evde engelli bakım maaşı artık 1.544 lira olarak hesaplara yatırılacak.

11 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?

10 Temmuz itibariyle Edirne, Tokat, Bolu ve Hatay’da evde bakım maaşları yatırılmıştı. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden ya da SMS ile anında evde bakım aylıklarının yatırılıp yatırılmadığını görüntüleyebilecek. Haberimizin devamında sorgulama için yapmanız gerekenleri de sizlerle paylaşıyoruz.

BUGÜN 3 İLDE DAHA BAKIM MAAŞI YATIRILDI. İLGİLİ HABERE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

E-Devlet Evde Bakım Parası Nasıl Sorgulanır?

E-devlet üzerinden bakım aylığı sorgulamak isteyenler BURAYA tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilir. Bu sayfada adınıza kayıtlı olan bakım maaşı bilgilerine anında erişebilirsiniz.

SMS ile Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

SMS ile evde bakım maaşı sorgulamak için bu desteğin Ziraat Katılım Bankası üzerinden alınıyor olması gerekir. Eğer Ziraat Katılım Bankasından 65 yaş aylığını alıyorsanız BAKIYE yazdıktan sonra 4747’ye SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Ancak bu mesajın ücreti 1 SMS olarak operatörünüz tarafından tahsil edilmektedir.

Ay sonuna kadar il il yatırılacak olan evde bakım maaşı için sitemizi her gün güncel takip etmeniz yeterlidir.