11 Nisan 2020 Cumartesi Döviz Kurlarında Artış Yaşanıyor mu? Güncel Dolar ve Euro Fiyatları

Dolar ve Euro fiyatları yükselmeye devam ediyor. Kapanışı yüzde 0,43 yükselişle yapan Dolar hakkında uzmanlardan henüz kapsamlı bir açıklama yapılmadı. Euro da haftayı yüzde 0,32 yükselişle kapattı.

Dolar Ne Kadar Oldu?

Dolar’daki yükseliş tüm dünya ülkelerini düşündürmeye devam ediyor. ABD’deki koronavirüs salgınının ekonomik etkisi sürerken Dolar’daki yükseliş durdurulamıyor. Son kapanışı yüzde 0,43 yükselişle yapan Dolar 6,69 TL’den işlem görüyor.

Öte yandan koronavirüs salgınındaki belirsizlikler Dolar’ın yükselişinin bir süre daha devam edeceğini gösteriyor. Analistler henüz net bir paylaşımda bulunmazken pandemi kaynaklı büyük bir ekonomik krizin yaşanacağını düşünüyor. Ancak pandeminin etkisini yitirmesiyle beraber 2021 yılında ekonominin yeniden canlanacağını düşünen çok sayıda uzman da bulunuyor.

Euro Ne Kadar?

Güncel Euro fiyatları yüzde 0,32 oranında yükseldi. Buna göre Euro 7,32 TL’den işlem görüyor. Dolar kurunda olduğu gibi Euro kurunda da pandeminin etkisi görülüyor. Uzmanlar koronavirüs salgını sebebiyle döviz fiyatlarının yukarı yönlü olarak bir süre daha seyredeceğini savunuyor. Yine de bu analizlerle ilgili herhangi bir kesinliğin olmadığı unutulmamalıdır.

Petrol Fiyatları Yükseliyor!

Döviz kurlarındaki yükselme eğilimi doğal olarak petrol fiyatlarına da yansıdı. Yüzde 0,16 oranında artış gösteren petrolün yanı sıra borsada da hızlı bir yükseliş söz konusu.

Altın Fiyatları Ne Durumda?

Altın güncel fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor. 11 Nisan 2020 Cumartesi gram altın yüzde 0,64 oranında, çeyrek altın ise yüzde 0,05 oranında değer kazandı. Altının ONS fiyatı da yüzde 0,25 artarak 1,688 dolar oldu. Gram altın 363 TL’den çeyrek altın ise 582 TL’den işlem görüyor.