11 Mayıs Evde Bakım Parası Yatan İller Açıklandı! 3 İlde Engelli Bakım Maaşı Yatırıldı!

Vatandaşların merakla beklediği evde bakım parası yatan iller listesi açıklanmaya başlandı. Koronavirüs salgını ve Ramazan ayında olmamız nedeniyle birkaç gün gecikmeyle yatırılmaya başlanan evde bakım parası bugün 3 ilde hesaplara gönderildi. İlerleyen saatlerde yapılacak ödemelerle ilgili güncellemelere bu haber üzerinden ulaşabilirsiniz. İşte 11 Mayıs evde bakım parası yatan iller…

11 Mayıs Evde Bakım Parası Ödemesi Yapılan İller Hangileri?

Aile Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım maaşı bugün itibariyle 3 ilde hesaplara gönderildi. Bu iller;

  • Karabük
  • Kırıkkale
  • Amasya olarak sıralandı.

Evde bakım ödemeleri ay sonuna kadar yatırılmaya devam edecek. Vatandaşlar sitemizi takip ederek en güncel bilgilere ulaşabileceği gibi evde bakım maaşı sorgulama sayfasını da takip edebilecek.

Evde bakım maaşı evinde engelli akrabasına bakmakla yükümlü olan kişilere verilmektedir. Engelli vatandaşın ihtiyaçlarını giderebilmesi için yatırılan evde bakım maaşı ayrıca bu yıl yüzde 5,49 oranında zamlandı.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Memur maaş kat sayısına göre güncellenen evde bakım maaşı yüzde 5,49 oranında artarak 1,384 TL’den 1,460 TL’ye yükseldi. Vatandaşlar her ayın 10. gününde yatırılmaya başlanan evde bakım parasını sorgulayarak daha detaylı bilgilere ulaşabilir.

Evde Bakım Parası Nasıl Sorgulanır?

Evde bakım parasının yatıp yatmadığını sorgulamak için e-Devlet portalını kullanabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak bakım maaşının hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını anında öğrenebilirsiniz.

ENGELLİ EVDE BAKIM PARASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Evde bakım parası SMS atılarak da sorgulanabiliyor. Ancak bu işlem sırasında 1 SMS ücretlendirmesi söz konusudur. Ayrıca engelli evde bakım parasını Ziraat Katılım Bankasından alanlar sadece SMS ile sorgulama yapabilir. BAKIYE yazarak 4747’Ye mesaj atmanız halinde anında sorgulama sonucuna ulaşabilirsiniz.

Mayıs ayı evde bakım ödemelerinin hangi gün sona ereceği de merak ediliyor. Ancak Nisan ve Mart aylarına bakıldığında il il yatırılan evde engelli bakım parasının bu ay sonuna kadar devam edeceği düşünülüyor. Çünkü evde bakım maaşı her şehirdeki ihtiyaç sahiplerine yatırılıyor.

Ekonomikredi.com olarak evde bakım maaşı sorgulama ve evde bakım parası yatan iller listesiyle ilgili güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.