11 Mayıs Evde Bakım Parası 4 İlde Hesaplara Yatırıldı!

Evde bakım parası 4 ilde yatırıldı. Sabah saatlerinde sadece 3 ildeki ihtiyaç sahiplerine yatırılan evde bakım parasıyla ilgili güncellemeler devam ediyor. 1,460 TL olarak yatırılan ve Aile Bakanlığı tarafından sunulan evde bakım aylıklarıyla ilgili güncel bilgileri sitemizden takip etmeyi sürdürebilirsiniz.

11 Mayıs Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi

Evde bakım parası bugün Karabük, Kırıkkale, Amasya ve Sakarya illerinde yatırıldı. İlerleyen günlerde diğer şehirler için de liste güncellenecek. Aynı zamanda gün içinde yaşanabilecek tüm gelişmeleri de sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Evde Bakım Parası Sorgulama

Evde bakım parası sorgulama için ücretsiz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapacağınız sorgulamada hesabınıza bakım parasının yatırılıp yatırılmadığını görebilirsiniz. Bununla birlikte bakım parasını Ziraat Katılım’dan alanlar BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj göndererek sorgulama yapabilir. Bu sorgulamanın ücreti operatör tarafından 1 SMS ücreti olarak tahsil edilir.

E-DEVLET ÜCRETSİZ EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA SAYFASI

Evde Bakım Parası Ne Kadar?

Memur maaş kat sayısına göre artan evde bakım parası 2020 Ocak ayında yüzde 5,49 oranında zamlandı ve 1,460 TL’ye yükseldi. 2019 yılında bu rakam 1,384 TL olarak sunuluyordu.

Evde bakım parası yatan iller listesi güncellenmeye devam edecek. Ay sonuna kadar yapılacak güncellemeler ile beraber il il liste paylaşılacak. Ekonomikredi.com olarak evde bakım maaşı yatan illerin yanı sıra tahmini gün paylaşımlarını yapmaya devam ediyoruz. Ancak elde ettiğimiz veriler tamamen güncel olmakla beraber bilgilendirme amaçlıdır.