11 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi! Engelli Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

11 Haziran 2020 evde bakım maaşı yatan iller listesi güncellendi. Bugün itibariyle tam 7 ilde yatırılan bakım aylıklarının ay sonuna kadar tüm illerde yatırılması bekleniyor. Dün 5 ilde bugün de 2 ilde yatırılan evde bakım parasıyla ilgili yaşanacak tüm gelişmeleri ekonomikredi.com olarak paylaşmaya devam ediyoruz.

Evde bakım parası 2020 Ocak ayından itibaren artık 1,457 TL olarak yatırılıyor. Aile Bakanlığı tarafından sunulan evde bakım maaşı, 2019 yılında ise 1,384 TL olarak hesaplara aktarılıyordu. Ancak memur maaş kat sayısına göre güncellenen bu maaşın sorgulama işlemleri de haberimizin devamında sizlerle paylaşılacak. Yani vatandaşlar kolay bir şekilde evde bakım maaşı sorgulama işlemlerini tamamlayabilecek.

11 Haziran 2020 Perşembe Evde Bakım Parası Yatan İller Hangileri?

Bugün itibariyle;

  • Hatay
  • Edirne
  • Bolu
  • Kırklareli
  • Tokat
  • Antalya
  • Samsun şehirlerinde evde bakım parası yatırıldı.

Gün içinde evde bakım aylığı yatan iller güncellendiğinde doğrudan haberimize erişerek bilgilere ulaşabilirsiniz.

Evde Bakım Parası Nasıl Sorgulanır?

Evde bakım parasını Ziraat Katılım Bankası üzerinden alan vatandaşlar BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj göndererek sorgulama yapabilir. Fakat bu sorgulamada operatörünüz 1 SMS ücreti tahsil edecektir.

Alternatif olarak e-Devlet üzerinden de evde bakım sorgulama yapılabiliyor. Bu işlemden yararlanmak için e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına gelerek “evde engelli bakım ödeme sorgulama” yazmanız yeterli olacaktır.

Kısa yoldan e-Devlet evde bakım ödeme sorgulama yapmak isteyenler hemen aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak anlık sorgulama sürecine dahil olabilir.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ENGELLİ EVDE BAKIM ÖDEME BİLGİLERİ SORGULAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN