11 – 12 Temmuz 2020 Hafta Sonu Evde Bakım Maaşı Yatacak mı? Engelli Bakım Aylığı Ücretsiz ve SMS ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

10 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller açıklanmaya başlandı. Bugün 4 ilde yatırılan bakım maaşları için vatandaşlar 11-12 Temmuz Cumartesi – Pazar günleri ödeme yapılıp yapılmayacağını araştırıyor. Peki hangi illerde evde bakım maaşı yattı? Evde bakım parası hafta sonu yatar mı? Evde bakım maaşı nasıl sorgulanır? İşte merak edilen bu soruların detaylı yanıtları.

10 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Bugün Hatay, Edirne, Tokat ve Bolu’da evde bakım maaşı yatırıldı. Yarın hafta sonu olmasından dolayı vatandaşlar ödeme alıp alamayacaklarını merak ediyor. Bu konuyla ilgili geçtiğimiz aylara bakıldığında ödemelerin yapıldığı bazı dönemler olduğu görülse de hafta sonu olmasından dolayı Pazartesi günü itibariyle yeniden il il yatırılmaya başlanacağı düşünülüyor. Ancak bu konuda en güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ederken 11 Temmuz evde bakım parası yatan iller listesi için sitemizi takip etmenizi öneriyoruz.

Evde Bakım Maaşı Kaç Lira Oldu?

Evde bakım maaşı memur maaş kat sayısına göre güncellendiği için Temmuz ayında zamlandı. Geçen hafta açıklanan Haziran ayı enflasyon rakamları baz alınarak hesaplanan 65 yaş aylığı 1.457 liradan 1.544 liraya yükseldi. Bu rakam 2019 yılının son 6 ayında 1.384 liraydı.

SMS ile Evde Bakım Maaşı Sorgulama

65 aylığını yani evde bakım maaşını Ziraat Katılım Bankasından alanlar SMS ile anında sorgulama yapabiliyor. Bu işlem 1 SMS ücret olarak tahsil ediliyor. BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderen vatandaşlar anında mesajla bakım ödeme bilgilerini telefonuna alabiliyor.

E-Devlet ile Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde bakım maaşı e-Devlet sorgulama için e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama bölümüne ‘engelli evde bakım maaşı’ yazmanız yeterlidir. Bu işlem sonrasında e-Devlet portalından bakım maaşı sorgulama sayfasına anında ulaşabilirsiniz.