1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama Sayfası! Kimler Pandemi Desteği Alabiliyor?

Vatandaşlar 1000 TL’lik sosyal yardım parası almak için e-Devlet üzerinden başvurularını sürdürüyor. Hafta içi TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılan başvurular, hafta sonları şart aranmaksızın herkes tarafından yapılabiliyor.

Kimler 1000 TL Sosyal Yardım Desteği Alamaz?

Bakanlığın açıkladığı listeye göre 1000 TL sosyal yardım parasıyla ilgili detaylar da netleşmişti. İşçi ve memur olarak çalışanların yanı sıra daha önce 1000 TL sosyal yardım parası alanlar, kısa çalışma ödeneğinden yararlananlar ve işsizlik maaşı alanlar 1000 TL pandemi desteğinden faydalanamayacak. PTT tarafından ödenen 1000 TL yardım parasının başvuruları e-Devlet üzerinden alınırken bugün TC kimlik numarasının son hanesine bakılmaksızın başvurular devam ediyor.

1000 TL pandemi parası ilk 2 fazda kişi bazlı yapılırken 3. faz kapsamında hane bazlı olarak sunuluyor. Ayrıca Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 1. ve 2. faz için 4 milyondan fazla haneye yardım sağlanmış ve 3. fazda da milyonlarca kişiye 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapılacağı belirtilmişti.