1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama Nasıl Yapılır? Pandemi Desteği Başvuru Sayfası!

Aile Bakanlığı tarafından 1. ve 2. fazda toplam 4,4 milyon haneye ulaştırılan 1000 TL sosyal yardım parasının 3. faz ödemeleri için başvurular alınmaya devam ediliyor. Vatandaşlar 1000 TL pandemi desteği için e-Devlet üzerinden başvurularını yapacak. Ayrıca başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre belirli günlerde alınacak. Bununla beraber pandemi desteği başvuru sorgulama sayfası da yayına alındı. Vatandaşlar başvuru sonuçlarının hangi aşamada olduğunu haberimizin devamında paylaşacağımız sayfadan görüntüleyebilecek.

1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hane bazlı olarak ihtiyaç sahiplerine verilecek olan 1000 TL sosyal yardım parası başvuruları 3. faz için sadece e-Devlet üzerinden alınıyor. Haliyle e-Devlet şifresi olmayan vatandaşlar pandemi desteğine başvuru yapamayacak.

TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe ve 8 olanlar da Cuma günü başvuru yapabiliyor. Hafta sonu ise herhangi bir ayrım yapılmaksızın başvurular e-Devlet üzerinden alınmaya devam ediliyor.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU SAYFASI

1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

1000 TL pandemi desteğine başvuru yapan vatandaşlar ayrıca sorgulama aşamasını da takip edebiliyor. Bu işlem için aşağıdaki linke tıklayarak 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu sayfasına ulaşabilirsiniz.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU SORGULAMA SAYFASI

1000 TL Sosyal Yardım Parası Ne Zaman Ödenecek?

Bakanlık ödemelerin ne zaman yapılacağına dair henüz net bir tarih paylaşmadı. Ancak başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların ev adresine önümüzdeki haftalarda 1000 TL pandemi desteğinin ulaştırılması bekleniyor.