1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama Ekranı! Pandemi Desteği Başvuruları Devam Ediyor mu?

TC kimlik numarasına göre sosyal yardım başvuruları e-Devlet üzerinden devam ederken vatandaşlar şimdi de 1000 TL pandemi parası sorgulama yapmaya çalışıyor. Öncelikle sosyal yardım alacak olan kişilerin ev adreslerine ulaştırılan 1000 TL pandemi parası ayrıca PTT şubelerinden alınabiliyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunulan 1000 TL pandemi parasıyla ilgili başvurular e-Devlet üzerinden TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılıyor. Bakanlığın 3. faz kapsamında sunmaya devam ettiği bu destek paketinde TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar her Pazartesi başvuru yapabiliyor.

TC kimlik numarasının son hanesi 2 olanlar Salı günleri, TC kimlik numarasının son hanesi 4 olanlar Çarşamba, TC kimlik numarasının son hanesi 6 olanlar Perşembe, TC kimlik numarasının son hanesi 8 olanlar ise Cuma günleri pandemi başvurusu yapabilir. Ancak hafta sonu da herhangi bir sınırlama olmadığı için başvurular alınmaya devam ediliyor.

E-DEVLET 1000 TL PANDEMİ PARASI BAŞVURU SAYFASI

Yukarıdaki linke tıklayarak doğrudan e-Devlet pandemi parası başvuru sayfasına ulaşabilir ve tarafınıza aktarılacak bilgileri eksiksiz olarak doldurarak başvuru formunu gönderebilirsiniz.

1000 TL Pandemi Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Asgari ücretliler, kamu işçileri, memurlar ve emeklilerin yararlanamadığı 1000 TL pandemi desteğinden ayrıca kısa çalışma ödeneği ile işsizlik ödeneği alanlar da faydalanamayacak. Öte yandan Faz 1 ve Faz 2’den yararlanan vatandaşlar da Faz 3 pandemi parasını alamayacak. Aşağıdaki linke tıklayarak 1000 TL pandemi parası sorgulama sayfasına anında ulaşabilirsiniz.

E-DEVLET 1000 TL PANDEMİ PARASI SORGULAMA SAYFASI