1000 TL Sosyal Yardım Parası Ödenmeye Başlandı mı? Pandemi Parası Sorgulama Sayfası!

Son günlerde 1000 TL sosyal yardım parası ile ilgili vatandaşlar sık sık araştırma yapıyor. Ayrıca pandemi parasını kimler alabilir sorusu da bu haberimizde yanıt buluyor.

1000 TL olarak hane bazlı sosyal yardım parası, günümüzde pandemi desteği şeklinde de adlandırılıyor. 1. ve 2. fazda yoğun başvuru yapılan ve ödemeleri neredeyse tamamlanan 1000 TL sosyal yardım ödeneğinin geçtiğimiz haftadan itibaren 3. faz başvuruları alınmaya başlandı.

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yapmak isteyenler e-Devlet üzerinde hızlıca başvuru yaparken sorgulama süreci de yine e-Devlet portalından kontrol edilebiliyor. Peki, 1000 TL sosyal yardım parası ne zaman ödenecek? 3. faz pandemi desteği ödenmeye başlandı mı? 3. faz 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu ve sorgulama sayfası haberimizin devamında.

3. Faz Pandemi Desteği Ne Zaman Ödenecek?

Aile Bakanlığı bu konuda kesin bir tarih paylaşmadı. Ancak 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlara ilerleyen gün ya da haftalarda ödemelerin ulaştırılacağı düşünülüyor.

3. Faz Pandemi Desteğinden Kimler Faydalanabilir?

3. faz 1000 TL pandemi desteğinden 1. ve 2. fazdan yararlanamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar faydalanabilir.

3. Faz Pandemi Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi parasına başvurmak için e-Devlet üzerinden tarafınıza aktarılan soruları eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor. Sorgulama ekranına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

1000 TL PARA YARDIMI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

3. Faz Pandemi Desteği Sorgulama Nasıl Yapılır?

Başvuru yapan vatandaşlar şimdi sorgulama sürecine dahil olmak istiyor. Bu işlem için de e-Devlet üzerinden hızlıca hizmet alabilirsiniz.

1000 TL PARA YARDIMI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN