1000 TL Sosyal Yardım Parası Ödemeleri Başladı mı? 3. Faz Pandemi Desteği Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Koronavirüs nedeniyle nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için sunulan 1000 TL sosyal yardım parası başvuruları devam ediyor. Aile Bakanı Selçuk tarafından yapılan açıklamada 1. ve 2. faz ödemeleri 4 milyondan fazla haneye ulaştırıldı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde 3. faz 1000 TL sosyal destek başvuruları da e-Devlet üzerinden başlamıştı. Şimdi ise başvurusu onaylanan vatandaşların ne zaman yardım parasını alacağı merak ediliyor.

Öte yandan 1000 TL nakdi desteğe başvuru yapabilecek kişiler hane bazlı olarak değerlendirilecek. 1. ve 2. faz desteğinden yararlanmayan ihtiyaç sahipleri 3. fazdan faydalanabilecek.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Ne Zaman Ödenecek?

E-Devlet üzerinden başvuru süreci başlayan 3. Faz 1000 TL sosyal destek yardımı için aşağıdaki linke tıklayarak başvuru aşamasına geçebilirsiniz.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU SAYFASI

Başvuru yapan vatandaşlar geri ödemelerin ne zaman başlayacağını da merak ediyor. Bu süreçte tüm başvuruların değerlendirildikten hemen sonra 1000 TL desteğin hane bazlı ödenmesi sağlanacak. Ayrıca ön başvuru sonucunda desteğe ihtiyacı olduğu tespit edilen hanelere de ödemeler kısa bir süre sonra başlayacak. Başvuru sonuçları da yine e-Devlet üzerinden takip edilecek.

1000 TL pandemi desteği başvurusu için olası yoğunluğu önlemek adına TC kimlik numarasının son hanesine göre başvurular kabul ediliyor. Ancak hafta sonları herkes ödenekten yararlanmak için e-Devlet pandemi başvurusu yapabiliyor.

TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar Pazartesi günü başvuru yapabilecek. 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe ve 8 olanlar Cuma günü başvuru sürecine dahil olabilecek.