1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılacak? 3. Faz Pandemi Desteği Sorgulama Sayfası

1000 TL’lik pandemi desteği almak isteyenler başvuru yapmayı sürdürüyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 1. ve 2. fazda toplam 4.4 milyon aileye ödemeler yapıldı. Şimdi de 3. faz kapsamında 1000 TL’lik sosyal yardım ödemelerine başlanacak. Fakat pandemi desteğini alabilmek için ihtiyaç sahiplerinin e-Devlet üzerinden başvuru yapması gerekecek. 3. faz 1000 TL pandemi desteği sorgulama nasıl yapılır? 1000 TL sosyaL yardım başvurusu nereden yapılır? İşte merak edilen bu soruların yanıtları.

Kimler 1000 TL Sosyal Yardım Parası Alabilir?

Üçüncü faz 1000 TL’lik sosyal yardım parası alabilmek için bazı şartlara uyum sağlanması gerekiyor. Öncelikle düzenli geliri olmayan ve günlük yevmiye ile çalıştıktan sonra işsiz kalanlar bu destekten yararlanabilecek. Ayrıca kişi bazlı değil, hane bazlı olarak ödemeler yapılacak.

Öte yandan 1. ve 2. fazdan yararlanamayan vatandaşlar da 3. faz sosyal yardım parası alabilecek. Ancak ücretsiz izin desteği almayanlar, işsizlik maaşı almayanlar ve herhangi bir devlet desteğinden faydalanmayanlar bu ödemeyi alabilir.

Kimler 1000 TL Sosyal Yardım Parası Alamaz?

Emekliler, memurlar, kamu işçileri ve işsizlik ile kısa çalışma ödeneği alanlar 1000 TL sosyal yardım parası alamaz.

3.FAZ 1000 TL SOSYAL YARDIM DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

1000 TL Pandemi Parası Başvuru Sorgulama

Başvuru yapanlar için sonuçlar da açıklanmaya başlandı. Vatandaşlar aşağıdaki linke tıklayarak 1000 TL pandemi parası sorgulama işlemlerini tamamlayabilir.

3.FAZ 1000 TL SOSYAL YARDIM DESTEĞİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Pandemi desteği ödemelerinin ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaya başlandığı aktarıldı.