1000 TL Sosyal Yardım Desteği Ödemeleri Başladı mı? Aile Bakanı Zümrüt Selçuk’tan Başvuru Sorgulama ve Onay Açıklaması

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Selçuk, 3. faz sosyal yardım parası kapsamında sunulan 1000 TL’lik desteğin onay süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, başvurularla ilgili son durum hakkında bilgiler verdi. Vatandaşların 1000 TL yardım ödemesi almak için yapması gerekenleri hatırlatan Bakan Selçuk bugüne kadar ödeme yapılan hane sayısını da paylaştı.

Bakan Selçuk bir TV programına katıldı ve 3. faz 1000 TL sosyal yardım başvuruları hakkında bilgiler verdi. Başvuru süreciyle ilgili önemli açıklamalar yapan Bakan Selçuk, ilk 2 faz ödemelerinden sonra 3. faz için e-Devlet başvurularının alınmaya devam edildiğini aktardı.

Aile Bakanı Selçuk’tan 3. Faz Pandemi Desteği Başvuruları Hakkında Açıklamalar

Aile Bakanı Zehra Selçuk, CNN televizyonunda 3. faz ödemeleriyle ilgili önemli bilgiler paylaştı. 1. ve 2. faz 1000 TL destek alamayanlar için başlatılan 3. faz 1000 TL başvurularının e-Devlet üzerinden devam edildiğini söyleyen Bakan Selçuk’un açıklamaları şu şekilde;

“1. ve 2. faz desteğine başvuru yapanların yanı sıra memurlar, işsizlik ödeneği alanlar ve kamu işçileri 3. fazdan yararlanamıyor. Bunu daha önceden de söylemiştik. Ayrıca bugüne kadar 6 milyondan fazla başvuru yapıldı ve bu başvuruların yüzde 60’ı devre dışı kaldı. Vakıflarımız başvuruları değerlendirmeyi sürdürüyor. Hanelerimiz değerlendirilirken SGK süreci de ele alınıyor. 3. faz ödemeleri de başladı. Faz 3’te bugüne kadar 620 bin haneye 1000 TL ödemeleri ulaştırıldı.”

3. Faz 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk 2 fazda başvuru yapmayan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara hane bazlı olarak 3. fazda 1000 TL destek sunuluyor. Aile Bakanlığı tarafından uygulanan bu süreç için vatandaşların sadece e-Devlet başvuruları değerlendiriliyor. Başvurular devam ederken bir yandan da ihtiyaç sahibi aileler değerlendirilmeye başlandı. Bu kapsamda 1000 TL sosyal yardım parası ödemeleri de başladı.

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yapmak isteyenler aşağıdaki linkten e-Devlet’in 3. faz pandemi desteği sayfasına ulaşabilir.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

3. Faz 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Başvuru yapan vatandaşlar sosyal yardım sorgulama aşamasını da yine e-Devlet üzerinden yönetebiliyor. Aşağıdaki linkten 3. faz 1000 TL sosyal yardım parası sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN