1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılıyor? 3. Faz Pandemi Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

1000 TL pandemi desteği başvuruları devam ediyor. 1. ve 2. faz başvuruları alınan ve 1. faz ödemeleri tamamlanan pandemi desteğinin 2. faz ile beraber 4,2 milyon haneye ulaştırılacağı belirtildi. Bakanlık tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise 3. faz ödemelerinin e-Devlet üzerinden alındığı anımsatıldı. Buna göre 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır, 1000 TL pandemi desteğini kimler alabilir gibi soruların yanıtları da haberimizin devamında sizlerle paylaşılıyor.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

1000 TL pandemi desteği için vatandaşların e-Devlet üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘sosyal yardım’ yazarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Öte yandan başvuru yapanlar şimdi 1000 TL sosyal yardım parası başvuru sonuçları ne zaman açıklanır sorusunun yanıtlarını araştırmaya başladı.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU SAYFASI

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bakanlık bu konuda henüz net bir açıklama yapmadı. Ön başvuruları tek tek inceleyen ve yardıma muhtaçlık kriterlerine uyan vatandaşlar için e-Devlet üzerinden onay veriliyor. 1000 TL sosyal yardım parası sorgulama ekranı için aşağıdaki linkte tıklamanız yeterlidir.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU SORGULAMA

Kimler 1000 TL Sosyal Yardım Parası Alabilir?

3.faz pandemi desteği, 1. ve 2. fazdan yararlanmayan vatandaşlara hane bazlı olarak sunulacak. Yani her haneden 3 kişi başvursa bile tek bir başvuru sonucuna göre hizmet sağlanacak.

Öte yandan başvuru sürecinde herhangi bir gelir kriter ide yer almıyor. E-Devlet üzerinden yapacağınız başvuruda gelir durumu, aile birey sayısı, çalışma durumu ve buna benzer bilgilerin eksiksiz olarak doldurulmasından sonra başvurular Bakanlığa iletilecek.