1000 TL Sosyal Yardım Başvuruları Devam Ediyor! TC Kimlik Numarasına Göre Pandemi Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

TC kimlik numarasına göre 1000 TL sosyal yardım parası başvuruları devam ediyor. Sadece e-Devlet üzerinden yapabileceğiniz başvuruların sonuçları da yine e-Devlet sayfasından paylaşılmaktadır. 3. faz 1000 TL pandemi parası başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, başvuru sayfasındaki bilgileri doldurarak formu Bakanlığa iletmektedir. Hane halkı geliri, evin kira olup olmadığı, medeni hal ve çalışma durumuna göre verilen 3. faz pandemi desteği ayrıca 1. ve 2. fazdan yararlanamayan vatandaşlara sunuluyor.

Kimler 3. Faz 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Yapabilir?

Çalışanlar, işsizlik ödeneği alanlar ve kısa çalışma ödeneğinden yararlananlar dışında herkes 1000 TL pandemi desteğine başvuru yapabilir. Ayrıca yevmiye ile çalıştıktan sonra işsiz kalanların da bu destekten faydalanacağı biliniyor.

1. ve 2. faz ödemelerinin neredeyse tamamlandığı günümüzde artık 3. faz ödemelerine geçildi. Henüz başvuru yapmayanlar TC kimlik numarasının son hanesine göre haftaiçi başvurularını tamamlayabilecek.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

TC Kimlik Numarasının Son Hanesine Göre Başvuru Günleri

Hafta içi TC kimlik numarasının son hanesine göre başvurular alınıyor. Hafta sonunda ise herkes 1000 TL pandemi parasına başvuru yapabilir.

>TC kimlik numarasının son hanesi 0 olan vatandaşlar Pazartesi günleri,

>TC kimlik numarasının son hanesi 2 olanlar Salı günleri,

>TC kimlik numarasının son hanesi 4 olanlar Çarşamba günleri,

>TC kimlik numarasının son hanesi 6 olanlar Perşembe günleri,

>TC kimlik numarasının son hanesi 8 olanlar da Cuma günleri e-Devlet üzerinden başvurularına devam edecektir.

Aile Bakanlığı tarafından sunulan bu destekten 4/c kapsamındaki memurlar, 4/a kapsamındaki kamu işçileri, ilk 2 faz ödemelerinden faydalananlar, hane halkı geliri yüksek olanlar, kısa çalışma ödeneği alanlar ile işsizlik maaşı alanlar yararlanamaz.

3. Faz 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Aile Bakanlığı sosyal yardım bilgileri sorgulamak isteyenler aşağıdaki linke tıklayarak sonuca ulaşabilir. Bakanlık tarafından bu kez bireysel olarak değil, hane bazlı olarak verilen 1000 TL pandemi parasının sonuçları da açıklanmaya başlandı.

1000 TL SOSYAL YARDIM DESTEĞİ BAŞVURU SORGULAMA SAYFASI

Bakanlık 1. ve 2. faz için başvuru yapan hanelerden 4.4 milyondan fazlasına 1000 TL’lik pandemi desteğinin ulaştırıldığını belirtti. 3. faz toplam başvuru ve onaylanan destek sayısının da ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.