1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır? 3. Faz Pandemi Desteği Başvuruları Devam Ediyor mu?

1000 TL sosyal yardım sorgulama işlemleri devam ediyor. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden hem başvuru hem de sorgulama yapabilirken 3. faz 1000 TL başvuruları da alınıyor. 1. ve 2. fazda 3 milyondan fazla haneye ulaştırılan 1000 TL pandemi desteğinin üçüncü kısmında başvurular alınmaya başlandı. Ayrıca başvurular e-Devlet üzerinden TC kimlik numarasının son hanesine göre alınacak. Hafta içi TC son hanesine göre yapılan başvurular, hafta sonu bu kuraldan bağımsız olarak devam edecek.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama

Pandemi desteği almak isteyen ve başvurusunu tamamlayan vatandaşlar aşağıdaki linkten sorgulama yapabilir.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU SORGULAMA

İlk 2 fazda kişi bazlı olarak yapılan yardımlar 3. fazda hane başı sunulacak. Yani her haneden sadece 1 kişiye 1000 TL pandemi desteği yapılacak.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU SAYFASI

Yukarıdaki linke tıklayarak henüz yapmadıysanız 1000 TL pandemi yardımı başvuru sürecine dahil olabilirsiniz.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Kimlere Verilecek?

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada daha önceki fazlarda destek almayan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara kişi bazlı 1000 TL destek yapılacak. Başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre hafta içi alınırken bu konuda yoğunluğun yaşanması engellenmiş olacak.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Ne Zaman Ödenecek?

Ülkemizde devam eden corona virüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere verilen 1000 TL pandemi desteğiyle ilgili ödemelerin ne zaman yapılacağına dair Bakanlıktan bir açıklama gelmedi. Açıklama gelir gelmez bizler de son dakika bilgisi olarak buradan sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.