1000 TL Sosyal Yardım Almak İsteyenler için Başvuru Süreci Başladı! 3. Faz Pandemi Desteği Ne Zaman Hesaplara Yatırılacak?

Geçtiğimiz pazartesi günü pandemi desteği olarak 3. fazda sunulacak 1000 TL başvuruları başladı. E-Devlet üzerinden alınan başvurularla ilgili Aile Bakanı Selçuk tarafından da bir açıklama yapılmıştı. Vatandaşlar şimdi 1000 TL pandemi parası başvurusu nasıl yapılır, 3. faz 1000 TL destek ne zaman yatırılacak, 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu nasıl olacak araştırmaları yapmaya başladı. Ekonomikredi.com olarak tüm bu süreci sizlerle birlikte değerlendiriyor ve ihtiyacınız olan bilgileri aktarmaya devam ediyoruz.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu e-Devlet üzerinden yapılıyor. 3. faz olarak sunulacak 1000 TL pandemi desteği için geçen hafta Bakan Selçuk tarafından bir açıklama yapılmıştı. Twitter üzerinden Bakan Selçuk’un yaptığı paylaşımda 1000 TL destek başvurularının TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağı aktarılmış ve hafta sonu ise herkesin başvuruda bulunabileceği belirtilmişti.

Buna göre TC kimlik numarasının son hanesi 8 olanlar Cuma, 6 olanlar Perşembe, 4 olanlar Çarşamba, 2 olanlar Salı ve 0 olanlar Pazartesi günleri 1000 TL pandemi parası başvurusu yapabilecek. Devreye alınan bu uygulama, oluşabilecek yoğunlukların önüne geçecek.

3.faz yardım ödemesinin ne zaman yapılacağına dair henüz bir duyuru paylaşılmadı. Başvuruların devam etmesi nedeniyle birkaç hafta içinde ödemelerin başlayacağı düşünülüyor.

3.Faz için Kimler 1000 TL Sosyal Yardım Parası Alabilir?

Bakanlıktan yapılan açıklamada 1. ve 2. faz 1000 TL yardım parası almayanlar 3. faz sosyal yardım parasına başvuru yapabilir. Ayrıca bu başvurular hane bazlı olarak değerlendirileceği için her haneye sadece tek seferlik 1000 TL nakdi destek sağlanacak.