1000 TL Sosyal Destek Ödemeleri Yatırılmaya Başlandı! 3. Faz 1000 TL Pandemi Desteği Sorgulama Sayfası

1000 TL sosyal destek 3. faz ödemelerinde son dakika gelişmesi yaşandı. Bugün itibariyle pandemi desteği başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların PTT hesaplarına 1000 TL’lik nakdi destek yatırılmaya başlandı. Ayrıca vatandaşlar başvuru sonucuyla ilgili e-Devlet üzerinden sorgulama yapabiliyor. Uzun bir süredir pandemi desteği ne zaman yatacak, 1000 TL pandemi parası ne zaman ödenecek ve buna benzer soruların yanıtları merak ediliyordu. İşte tüm detaylar.

1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

1000 TL 3. faz pandemi yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden yapılıyor. Henüz başvuru yapmayan vatandaşlar aşağıdaki linke tıklayarak başvuru sürecine dahil olabilir. Ancak yeni başvuru sürecinde TC kimlik numarasının son hanesine göre işlem yapılıyor. Yani TC numarasının son hanesi 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlar sırasıyla Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri başvuru yapabiliyor.

Başvuru yapacak olan vatandaşlar ev kira durumu, en son gelen su, elektrik ve doğalgaz faturaları, çalışma durumu ve buna benzer butonları doldurarak başvuruyu gönderebilir.

E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pandemi desteği başvuru sonuçları bugün itibariyle açıklanmaya başlandı. Vatandaşlar aşağıdaki linke tıklayarak hızlıca başvuru sürecini kontrol edebilir.

E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURU SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

1000 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Bugün Başladı!

Alınan son bilgilere göre PTT üzerinden 1000 TL pandemi ödemelerinin hesaplara otomatik olarak geçeceği belirtildi. Banka hesabı bulunmayan ihtiyaç sahipleri ile sistemi kullanmayan vatandaşlara PTT kuryeleri 1000 TL’yi adrese gelerek teslim edecek.