1000 TL Sosyal Destek Başvuru Parası Yattı mı? Pandemi Başvurusu Nereden Yapılıyor?

1000 TL sosyal yardım parası yattı mı? 1000 TL sosyal yardım desteği başvurusu nereden yapılır? Vatandaşlar şu günlerde en çok bu soruların yanıtlarını merak ediyor. Aile Bakanlığı tarafından başlatılan pandemi desteği kapsamında 1. faz ödemeleri tamamlanırken, 2. faz ödemeleri devam ediyor. Ayrıca bugüne kadar toplamda 4 milyondan fazla haneye ulaştırıldığı açıklanan 1000 TL sosyal yardım parasının 3. faz başvuruları da devam ediyor.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

2020 sosyal destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle e-Devlet üzerinden işlem yapacak. 1. ve 2. faz ödemeleri sosyal yardımlaşma müdürlüklerinden yapılmış ve ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL destekler gönderilmişti. 3. faz 1000 TL sosyal yardım desteği için alınan kararda ise başvurular sadece e-Devlet üzerinden yapılacak. Aşağıda sosyal yardım parası başvuru sayfasına ulaşmak için paylaşılan linke tıklayabilirsiniz.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU SAYFASI

Başvuru sürecinde ayrıca TC kimlik numarasının son hanesine göre işlemler alınıyor. Ancak hafta sonları tüm vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvuru yapabiliyor.

TC kimlik numarasının son hanesi sıfır olanlar Pazartesi günleri başvuru yapabiliyor. 2 olanlar Salı günü, 4 olanlar Çarşamba günü, 6 olanlar Perşembe ve 8 olanlar da Cuma günü 1000 TL sosyal yardım parasına e-Devlet üzerinden başvurabiliyor.

Kimler 1000 TL Sosyal Yardım Parası Alabilir?

1000 TL sosyal yardım parası alabilmek için 1. ve 2. fazda destek alınmamış olması gerekiyor. Ayrıca Bakanlık 3. fazda gelir kriterini de ortadan kaldırdığı için herkes başvuru yapma şansına sahip olacak.