1000 TL Pandemi Parası Sorgulama Sayfası! PTT 1000 TL Sosyal Yardım Başvuruları Devam Ediyor mu?

1000 TL sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşlar artık pandemi parası sorgulama sürecine geçti. Ancak henüz başvurusunu gerçekleştirmemiş olanların da TC kimlik numarasına göre e-Devlet başvuruları alınmaya devam ediyor. TC kimlik numarasının son hanesine göre hafta içi alınan başvurular, yoğunluk oluşturmuyor. Talep eden vatandaşlar hafta sonları da 1000 TL pandemi parası için yine e-Devlet’ten başvuru yapabiliyor. Peki, 1000 TL pandemi parası başvuruları devam ediyor mu? PTT sosyal yardım parası sorgulama nasıl yapılıyor?

TC Kimlik Numarasının Son Hanesine Göre 1000 TL Pandemi Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi desteği için 1. ve 2. faz ödemeleri tamamlandı. Buna göre 4,2 milyondan fazla haneye sunulan 1000 TL sosyal yardım parasıyla ilgili vatandaşlar 3. faz başvurularını sürdürüyor. Ancak yoğunluk oluşmaması adına 1000 TL 3. faz için TC kimlik numarasının son hanesine göre haftanın belirli günlerinde işlemler yapılabiliyor. Buna göre;

  • TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar Pazartesi günleri 1000 TL desteğe başvuracak.
  • TC kimlik numarasının son hanesi 2 olanlar Salı günleri 1000 TL desteğe başvuracak.
  • TC kimlik numarasının son hanesi 4 olanlar Çarşamba günleri 1000 TL desteğe başvuracak.
  • TC kimlik numarasının son hanesi 6 olanlar Perşembe günleri 1000 TL desteğe başvuracak.
  • TC kimlik numarasının son hanesi 8 olanlar Cuma günleri 1000 TL desteğe başvuracak.

Başvurular devam ediyor. 1000 TL pandemi parası belirli kriterlere göre Bakanlık tarafından sunulacak. Aşağıda e-Devlet üzerinden başvuru yapmanız için paylaştığımız linke tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirebillirsiniz.

E-DEVLET 1000 TL PANDEMİ PARASI BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

1000 TL Pandemi Parası Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Pandemi parasına başvuru yapan ve sorgulama sürecine dahil olmak isteyen vatandaşlar da aşağıdaki linkten sonuca ulaşabilir.

E-DEVLET 1000 TL PANDEMİ PARASI BAŞVURUSU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Üçüncü fazda hane bazlı olarak sunulacak pandemi parası için vatandaşlarda birtakım kriterlere göre onay verilecek. Aylık gelir, çalışma durumu ve buna benzer bilgilerin ardından kimlerin pandemi desteği alabileceği e-Devlet üzerinden açıklanmış olacak. Yani yukarıdaki sorgulama linkinden anlık bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu destekten işsizlik maaşı (başvurusu onaylanan) ve kısa çalışma ödeneği almayanlar yararlanacak. Ayrıca işçi ve kamu statüsünde çalışanların da pandemi parası başvuruları dikkate alınmayacak.