1000 TL Pandemi Parası Desteği Devam Ediyor! TC Kimlik Numarasına Göre 1000 Lira Koronavirüs Sosyal Yardım Başvuru ve Sorgulama Linki

1000 TL sosyal destek başvuru sayfası erişime açık olarak pandemi parası için hizmet veriyor. Yani pandemi parası başvurusu yapmak isteyenler herhangi bir şarta bağlı olmadan bu desteğe ulaşabilir. Ekonomik istikrar kalkanı paketi dahilinde salgın döneminde Aile Bakanlığı tarafından düşük geliri olan aileler için 1000 liralık desteğin 1. ve 2. fazı tamamlanmıştı. 3. faz kapsamında da başvuruların alınmaya devam edildiği günümüzde, ilk 2 fazdan yararlanmayan herkes 1000 lira sosyal destek başvurusu yapabiliyor. Ayrıca 4. faz için de sosyal başvuru ekranı sayesinde yeni bir desteğin gelebileceği belirtilse de şuan için sadece 3. faz 1000 lira pandemi destek başvurusu yapılabiliyor. Haberimizin devamında e-Devlet 1000 lira pandemi başvuru sayfası linki ile sorgulama linkine ulaşabilirsiniz.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvuru Linki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ekonomik kalkan paketi dahilinde ilk 2 fazda milyonlarca aileye ulaştırılan 1000 liralık ödemeler için 3. faz çalışması başlatılmıştı. 1. fazda devletten yardım almaya devam eden ihtiyaç sahiplerine para yardımı yapılmış ve 2. fazda ise dar gelirli aileler baz alınmıştı. Bununla beraber ilk 2 fazdan faydalanamamış olan kişiler için başlatılan 3. faz 1000 lira pandemi başvuruları da geçim sıkıntısı yaşayan kişiler için sunuluyor.

Aşağıda paylaştığımız link üzerinden 1000 lira pandemi desteğine başvurabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan ekranda doldurmanız gereken bilgileri eksiksiz olarak doldurmalı ve kaydetmelisiniz. Ayrıca e-Devlet pandemi parası başvurusu TC kimlik numarasına göre yapılıyor. Buna göre TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe, 8 olanlar ise Cuma günü başvuru yapabilecek. Hafta sonu ise tüm vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu linki üzerinden başvurularını gönderebilecek.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama Linki

Sosyal yardım parası başvurusu yapan vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayarak doğrudan sonuç sayfasına ulaşabilir.