1000 TL Nakdi Destek Ödemeleri Yapılmaya Başlandı mı?

Ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında 2 milyon 111 bin haneye 1 ile 5 Nisan 2020 tarihleri arasında desteklerin yapıldığını hatırlatan Bakan Selçuk, birinci faz desteklerin sosyal yardım alan kişilere aktarıldığını belirtti. Bakan Selçuk’un yaptığı yazılı açıklamada coronavirüs ile mücadele kapsamında Sosyal Destek programının başlatıldığını ve vatandaşların desteklenmeye devam edileceğini bildirdi. Peki 1000 TL destek ne zaman yatacak? Yeni yardım paketi için 1000 TL nakdi yardım ödemeleri ne zaman olacak?

1000 TL Nakdi Destek Yardımı Yapılacak mı?

Bakan Selçuk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarıyla beraber sahada ihtiyaç sahibi olarak belirledikleri 2.3 milyon haneye faz 2 kapsamında 1000’er TL’lik nakdi yaradım yapıldığını söyledi.

Başlatılan ilk destek sürecindeki gibi sosyal yardımlar sisteminde kayıtlı olan ve başvuru yapması gerekmeyen hanelerin PTT hesaplarına 1000 TL nakdi destek ödemelerinin yapıldığını belirten Bakan Selçuk, “Bu yardımlarla beraber bulaş riskinin azalması için 1000 TL destekleri, sahadaki personeller ile beraber evlere götürülüyor. Bu sayede destekler elden teslim ediliyor.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 3. faz 1000 TL’lik destek ödeme başvurularının ise e-Devlet üzerinden alınmaya başlanacağını söyledi. Ayrıca faz 3 ödemelerinin kişi bazlı olarak değil, hane bazlı olarak değerlendirileceğini yani tek başvuru olarak kabul edileceğini sözlerine ekledi.

3. faz kapsamındaki devlet destekli 1000 TL ödemesinin tarih ve detaylarıyla ilgili Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklama yapması bekleniyor.