1000 TL Destek için Başvurular E-Devlet Üzerinden Alınmaya Başlandı!

Koronavirüsün ekonomik etkilerini en aza düşürmek için hanelere 1000 TL destek kampanyası başlatan devletin 1. ve 2. fazlada toplamda 4.4 milyon TL’lik yardım ulaştırıldığı açıklandı. Sosyal destek programı olarak verilen 1000 TL’nin 3. faz yani yeni destek ödemeleri de dün itibariyle başlamıştı. TC kimlik numarasının son hanesine göre başvuruların e-Devlet üzerinden yapıldığı 1000 TL sosyal yardım başvurusu hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizin devamında.

Kimler 1000 TL Sosyal Yardım Parası Alabilir?

Birinci ve 2. destek ödemelerinden yararlanmayanlar 1000 TL sosyal yardım parası alabiliyor. Ayrıca bu süreçte memurlar kapsam dışında bırakılırken işsizlik ödeneği alanlar ile SGK’dan geliri olanlar da sosyal yardım parası alamayacak.

1000 TL sosyal yardım parası bu kez hane bazlı yapılacak. Yani aynı haneden birkaç kişinin başvurması halinde tek başvuru değerlendirilerek destek aktarılacak.

1000 TL destek başvurusunda gelir kriteri yer almıyor. Sadece çocuk sayısı, kira ya da ev sahipliği durumu, aylık geliri, iş ve sosyal durumu ile en son gelen fatura bedelleri gibi sorular vatandaşlara yönetilecek.

1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Destek kampanyasına başvurmak için TC kimlik numarasının son hanesine göre e-Devlet üzerinden işlem yapmanız yeterli. Buna göre TC kimlik numarasının son hanesi;

  • 0 olanlar Pazartesi
  • 2 olanlar Salı
  • 4 olanlar Çarşamba
  • 6 olanlar Perşembe
  • 8 olanlar Cuma günü başvuru yapabilecek.