100 Bin TL için En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı Hangi Özel Bankada? Aylık Ödeme Tablosu ve Tüm Detaylar

Bankalar 2020 yılında konut kredilerinde faiz indirimine gitmişti. Buna ek olarak çok sayıda özel banka bu konuda gerekli desteği sunmaya başlamıştı. Son olarak geçtiğimiz günlerde 3 kamu bankasının sunduğu tarihi konut kredisinin yanı sıra bir güncelleme de İNG Bank tarafından sağlandı. İNG bank düşük faizli konut kredisi veren bankalar arasında yer alırken bizler de 100 bin TL için faiz oranı ve aylık ödenecek taksit miktarını sizlerle paylaşıyoruz.

İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Özel bankalar arasında en düşük konut kredisi faiz oranını devreye alan İNG Bank yaptığı son güncelleme ile yüzde 0,84 faiz oranı sunacak. Satın alınacak evin yüzde 80’i için kredi imkanı sunan İNG Bank 10 yıl vadeli kredi almak isteyenlere ise yüzde 0,89 faiz oranıyla konut finansmanı sağlayacak.

Buna göre 100 bin TL için 60 ay vadede yüzde 0,84 faiz oranıyla tüketiciler aylık 2,128 TL taksit ödeyecek. Kredide tahsis ücreti 500 TL olarak alınacak. Toplam geri ödeme ise 127,718 TL olacak.

Tarihi kredi kampanyasının 3 kamu bankası tarafından duyurulmasıyla beraber özel bankalar da harekete geçti. Ayrıca dün Bakan Albayrak, özel bankalar ile bir görüşme yaptı. Muhtemelen önümüzdeki günlerde özel bankalardan da yeni ve düşük faizli kredi kampanyaları duyurulmaya başlanacak. Bizler de bu konuda yaşanan tüm gelişmeleri en güncel detaylarıyla sizlere ulaştırmaya devam ediyor olacağız.