10 Temmuz 2020 Cuma E Devlet Evde Bakım Maaşı Sorgulama Sayfası! SMS ile 65 Yaş Aylığı Sorgulama Nasıl Yapılır?

10 Temmuz 2020 evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı. Bugün 4 ilde bakım aylığı yatırılırken vatandaşlar evde bakım maaşı sorgulama linkine ulaşarak anında sorgulama yapabiliyor. Ayrıca SMS ile evde bakım aylığı sorgulama işlemlerinin tüm detayları haberimizde.

Evde Bakım Maaşı SMS ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bakım aylığını Ziraat Katılım Bankasından alanlar 1 SMS ücreti dahilinde 65 yaş aylığını sorgulayabilir. Bu işlemi yapmak için;

  • Telefonunuzun mesajlar kısmına giriş yapın.
  • Büyük harflerle BAKIYE yazın.
  • Mesajı 4747’ye gönderin.

E-Devlet Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet üzerinden bakım aylığı sorgulama yapmak isteyenler https://www.turkiye.gov.tr/aspb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu adresinden anında sorgulama yapabilir. Ancak giriş sürecinde TC kimlik numaranız ve şifrenizi sisteme eklemeniz gerekiyor.

2020 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Evde bakım aylıkları Haziran enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla beraber zamlandı. Çünkü bu destek memur maaş kat sayısına göre hesaplanıyor. Öte yandan 2019 yılında 1.384 lira olan 65 yaş aylığı, 2020 Ocak ayında 5.49 oranında zamlanmış ve 1.457 liraya yükselmişti. Temmuz 2020 itibariyle de evde bakım maaşı 1.544 lira oldu.

10 Temmuz 2020 Hangi İllerde Evde Bakım Maaşı Yatırıldı?

Bugün itibariyle 4 ilde bakım aylıkları hesaplara yatırıldı. Bu iller; Hatay, Bolu, Tokat ve Edirne olarak sıralandı.

Gün içinde bakım aylıkları yatan iller listesinin güncellenmesi halinde ekonomikredi.com olarak paylaşmaya devam ediyor olacağız.