10 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi Açıklandı! Bugün 5 İlde Bakım Maaşı Hesaplara Yatırıldı!

10 Haziran 2020 evde bakım parası bugün itibariyle yatırılmaya başlandı. Haziran ayının ilk gününden beri araştırma yapan vatandaşlar bugün itibariyle il il listesi sitemiz üzerinden takip etmeye başlayabilir.

Ocak ayında yüzde 5,49 oranında zamlanan ve artık 1,457 TL olarak Aile Bakanlığı tarafından yatırılan evde bakım maaşı, ay sonuna kadar tüm illerde yatırılmaya devam edilecek. 2019’da bakım aylıkları 1,384 TL olarak hesaplara gönderiliyordu.Bununla birlikte evde bakım aylıkları memur maaş kat sayısına göre hesaplandığı için memurlara yapılacak zamlar ile beraber bu rakam güncellenecek.

10 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Yatan İller

Bugün itibariyle Tokat, Kırklareli, Bolu, Antalya ve Hatay illeri için evde bakım maaşı hesaplara yatırıldı. Yarın itibariyle bu illerin güncellenmesi bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Evde bakım maaşı sorgulamak isteyen vatandaşlar e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama’ yazarak kendi adına kayıtlı hesabı kontrol edebilir. Ayrıca doğrudan sorgulama yapabileceğiniz linki de hemen aşağıda paylaşıyoruz.

E-DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

Ayrıca evde engelli bakım maaşını Ziraat Katılım Bankasından alanlar mesaj yoluyla sorgulama yapabiliyor. Ancak bu sorgulama işleminde operatör tarafından 1 SMS ücreti alınıyor. İşlemi yapmak için BAKIYE yazarak 4747’ye kısa mesaj göndermeniz yeterli.

İl il yatırılan evde engelli bakım maaşıyla ilgili sitemizi güncel olarak takip etmeniz yeterlidir.