10 Bin TL’ye Kadar Yüzde 0,49 Faizle Halkbank Temel Destek Kredisi Başvurusu Yapmak İsteyenler için İşlem ve Sorgulama Sayfası!

Koronavirüs salgını döneminde vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için kamu bankalarının başlattığı temel destek kredisi kampanyası devam ediyor. Yüzde 0,49 faiz oranıyla 6 ay ötelemeli sunulan Halkbank temel destek kredisi için başvuru süreci de başarılı bir şekilde yönetiliyor.

5 bin, 7 bin 500 ve 10 bin TL olarak başvuru yapabileceğiniz Halkbank temel destek kredisinde vatandaşlar özellikle de sorgulama sayfasını araştırıyor.

Halkbank temel destek ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler haberimizin devamındaki bilgileri takip ederek aynı zamanda sorgulama sayfasına da ulaşabiliyor. Aylık 0,49 faizle uygulanan bu kredide geri ödemeler de oldukça düşük. 10 bin TL için aylık 376 TL ödeme yapacak olan tüketiciler, 7 bin 500 TL için aylık 282 TL, 5 bin TL için de aylık 188 TL ödeyerek krediden yararlanabilecek. Bununla beraber bazı tüketicilere 3000 TL kredi çıktığına dair bilgiler de ulaşıyor. Bu kredi için 30 ay vadede ödenecek taksit miktarı ise sadece 113 TL.

Kimler Destek Kredisinden Yararlanamaz?

Kamu bankaları geçtiğimiz haftalarda kimlerin bu krediden yararlanamayacağını açıklamıştı. Yasal takip sürecinde olanlar, senet veya çek borcu olanlar ile ayık hane halkı geliri 5 bin TL’yi aşanlar temel destek kredisinden faydalanamayacak.

Halkbank Temel Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmak için bankanın resmi web sitesinde yayınlanan sayfaya ulaşmanız gerekiyor. Aşağıda bu sayfanın linki sizlerle paylaşılmıştır.

HALKBANK 10 BİN TL DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SAYFASI

Halkbank Temel Destek Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Krediye başvuran ancak SMS ile geri dönüş almayan vatandaşlar da aşağıdaki link üzerinden başvuru aşamasını takip edebiliyor.

HALKBANK 10 BİN TL DESTEK KREDİSİ SORGULAMA SAYFASI

Son zamanların en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranının sunulduğu bu kampanyada vatandaşlar ilk 6 ay taksit ödemesi yapmayacak. Yani 6 ay ötelemeli olan bu kredi için 30 ay boyunca taksit ödenecek. Bunun dışında açık dosya takibi olanların yararlanamayacağı temel destek kredisinden, aynı hanede yaşayan eşlerden her ikisi de faydalanamıyor. Şartları sağlayan evlilerden sadece biri bu krediyi alabiliyor.

Aynı kredi Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım Bankası tarafından da aynı şartlara göre tüketicilere %0,49 faiz ve 6 ay ertelemeli olarak sunuluyor.