10.000 TL Tatil Kredisi için Aylık Ödenecek Taksit Tutarı Ne Kadar? 2020 Tatil Kredisi Veren Bankalar Listesi

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından kendi müşterilerine özel olarak sunulan tatil kredisinin detayları belli oldu. Erteleme imkanı sunulan bu kredide ayrıca Haziran ayının ikinci yarısından itibaren kullanımlar başlayabilecek. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bu kredi, ekonomik istikrar kalkanı adı verilen uygulama ile beraber düşük maliyetli sunulacak. Kamu bankalarının başarılı bir şekilde sunduğu bu krediyle ilgili tüm detayları ekonomikredi.com olarak araştırarak sizlerle paylaşıyoruz.

10 Bin TL Tatil Kredisi için Aylık Ne Kadar Taksit Ödenecek?

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankasının başlattığı bu kredi paketinde 10 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuluyor. Tüketiciler yüzde 0,67 faiz oranından yararlanırken geri ödemelere 6 ay sonra başlayabilecek. Toplam vade sayısı ise 36 ay olacak.

Buna göre 10 bin TL tatil kredisi için 30 ay vadede 0,67 faiz oranıyla aylık 422 TL taksit ödeyerek tatil kredisi alınabilecek.

Öte yandan Vakıfbank’tan kredi ödemelerine ilişkin bir duyuru yapıldı. 10 bin liraya kadar 6 ay geri ödemesiz ve toplamda 36 ay vadede ilk taksitin seyahat finansmanı tarafından, ikinci taksitin de Vakıfbank tarafından ödeneceği bildirildi. Bu sayede 6 ay erteleme, seyahat acentesi ve Vakıfbank ödemesiyle beraber tüketiciler toplamda 28 ay ödeme yapmış olacak.