1 Milyon Yazılımcı Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı 1 milyon yazılımcı istihdamı için vatandaşlar araştırma yapma devam ediyor. Söz konusu projenin açıklanmasıyla beraber binlerce kişi başvuru sürecine dahil olmuş ve toplamda 13 kategoriden oluşan eğitimlere ulaşmaya başlamıştı. Ayrıca 46 bin dakikadan oluşan bu dersler videolar üzerinden seyredilmeye başlandı. Konuyla ilgili araştırma yapmak isteyenler ise 1 milyon yazılımcı başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını haberimizin devamından takip edebilir.

1 Milyon Yazılımcı Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

1 milyon yazılımcı başvurusu yapmak isteyenler aşağıdaki link üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

1 MİLYON İSTİHDAM BAŞVURU SAYFASI

Yukarıdaki bağlantı linkine tıklayarak önce Hazive ve Maliye Bakanlığının resmi web sitesinden üyelik gerçekleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra ise tarafınıza gönderilecek onay mesajının ardından BTK Akademi Eğitim Portalına giriş yaparak videolara ulaşabilirsiniz.

Btkakademi.gov.tr üzerinden giriş yapan başvuru sahipleri burada 13 farklı kategoride onlarca videoyu izlemeye başlayabilir.

Bakan Albayrak’tan 1 Milyon Yazılımcı Açıklaması

Bakan Berat Albayrak 1 milyon yazılımcı ile ilgili Twitter üzerinden bir video yayınlamış ve şu açıklamaları yapmıştı;

“Bizler uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve Türkiye’ye yazılım sektöründe ciddi bir kapasite kazandıracak olan 1 milyon yazılımcı projemizi tamamladık. Artık Sayın Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı 1 milyon yazılımcı projesiyle beraber gençlerimize eğitim sunulacak. Online eğitimler sayesinde gençlere yazılımcı olma imkanı da sağlamış olacağız. Ülkemiz bugün 140 bin kadar yazılımcı insan kaynağı barındırıyor. Ara eleman açığımız olduğu için ve ülke olarak büyük hedeflerimiz olduğu için yazılım alanında ciddi bir sıçrama yaparsak ideallerimize ulaşmamız kolay olacaktır.1