1 Haziran’da Başvuruları Sona Eren Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank 10 Bin TL Temel Destek Kredisi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Milyonlarca kişinin başvurduğu 0,49 faizli temel destek kredisinin yerini artık 0,55 faizli çeyiz kredisi aldı. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından sunulan 6 ay ertelemeli 0,49 faizli temel destek kredisinde başvurular sona ererken hala SMS onayı alamayan vatandaşlar internet üzerinden sorgulama yapmayı sürdürüyor. Bizler de bu konuda her bankanın sorgulama sayfasını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Öncelikle temel destek kredisi 5 bin TL, 7,500 TL ve 10 bin TL olarak sunulmadan önce bankaların yasal takipte olan tüketicilere kredi imkanı tanınmayacağı belirtilmişti. Buna ek olarak kredi başvurusu onaylanan vatandaşlar 6 ay boyunca geri ödeme yapmadan toplamda 30 ay taksit ödemesi gerçekleştirecek.

10 bin TL temel destek kredisinde aylık taksit 376 TL, 5,000 TL temel destek kredisinde aylık taksit 188 TL, 7,500 TL temel destek kredisinde ise aylık taksit 282 TL olacak. Bazı tüketicilere 3,000 TL’lik kredi onayı verildiği için bu vatandaşlar da aylık 113 TL ödeme yapacak.

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası Temel Destek Kredisi Sorgulama Sayfası

Başvuru sonucunu merak eden vatandaşlar aşağıda paylaştığımız linklere tıklayarak sorgulama sayfasına ulaşabilir. Ancak bu sayfada bankanın talep ettiği bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde sisteme girmeniz gerekiyor.

HALKBANK 10 BİN TL TEMEL DESTEK KREDİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

VAKIFBANK 10 BİN TL TEMEL DESTEK KREDİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

ZİRAAT BANKASI 10 BİN TL TEMEL DESTEK KREDİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN