1 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi Yarın Açıklanacak mı? Haziran Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

1 Haziran evde bakım parası ne zaman yatacak? Mayıs 2020 evde bakım paraları yattı mı? Son günlerde vatandaşların en çok merak ettiği bu konularla ilgili detaylı bir haber hazırladık.

Evde bakım aylığı aynı zamanda 2022 bakım maaşı olarak da adlandırılıyor. Engelli bireylerin engel oranlarına göre yatırılan bu maaş Aile Bakanlığı tarafından aktarılıyor. Öte yandan 2019 yılında 1,384 TL olarak verilen evde bakım aylıkları 2020 yılında yüzde 5,49 oranında zamlanmıştı. Çünkü bu destek, memur maaş kat sayısına göre her yıl güncelleniyor

Vatandaşlar Mayıs 2020 evde bakım aylıklarını 10. gün itibariyle almaya başlamıştı. Şimdi ise Haziran 2020 evde bakım maaşı ne zaman yatacak sorusunun yanıtları araştırılıyor.

Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım maaşı normal şartlarda her ayın 10. günü itibariyle il il yatırılıyor. Haziran 2020 dönemine ait bakım aylıklarının da 10 Haziran 2020 Çarşamba günü yatırılması bekleniyor. Ancak bu destek aynı gün tüm illerde yatırılmıyor. Mayıs ayında olduğu gibi kademeli bir şekilde vatandaşların hesaplarına gönderiliyor.

Evde Bakım Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Evde bakım aylığı sorgulamak isteyenler e-Devlet üzerinden işlem yapabilir. E-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım’ yazdıktan sonra karşınıza çıkan sayfaya tıklayarak adınıza kayıtlı destek bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Evde bakım maaşını Ziraat Katılım’dan alanlar ise BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj atarak 1 SMS ücreti karşılığında sorgulama yapabilir.