1 Ağustos 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Açıklanacak mı? Ağustos 2020 Bakım Maaşı Ne Zaman Ödenecek?

Ağustos 2020 evde bakım maaşı yatan iller listesi araştırılmaya başlandı. Temmuz ayının son haftasında olmamız nedeniyle vatandaşlar tarafından evde bakım aylıkları şimdiden merak edilmekle beraber bilindiği üzere bakım aylıklarına geçtiğimiz ay zam yapılmıştı. 2019 yılında 1.384 lira olan bakım maaşı 2020 Ocak itibariyle 1.457 TL olmuş ve yapılan son zam ile 1.544 liraya yükseltilmişti. Evde bakım maaşı, memur maaş kat sayısına göre zamlandığı için her 6 ayda bir güncellenerek engelli vatandaşlara Aile Bakanlığı tarafından sunulmaya devam ediliyor.

1 Ağustos 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Açıklanacak mı?

Evde bakım maaşı normal şartlarda her ayın 10. günü itibariyle hesaplara gönderiliyor. Bu nedenle tahmini olarak Ağustos ayında bakım maaşları 10 Ağustos 2020 Pazartesi günü il il yatırılmaya başlanacak. Daha önce ya da daha sonraki tarihlerde yatırılmaya başlanması halinde ekonomikredi.com olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşı sorgulama 2 farklı şekilde yapılıyor. SMS ile bakım aylığı sorgulamak isteyenlerin 65 yaş maaşını Ziraat Katılım Bankasından alması gerekiyor. 1 SMS ücreti dahilinde BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj atarak bakım maaşının yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz.

Evde bakım maaşını ücretsiz olarak sorgulamak isteyenler ise e-Devlet girişi yaparak bu süreci rahatlıkla yönetebilir. E-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına gelerek ‘engelli evde bakım ödeme’ yazdıktan sonra karşınıza çıkan ilk sayfaya erişerek sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.