0,64 Faizli 180 Ay Vadeli 200.000 TL Konut Kredisi için Aylık Ne Kadar Taksit Öderim? Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama!

Kamu bankalarının başlattığı 0,64 faizli ev kredisinde vade oranı 180 aya kadar çıkabiliyor. Buna ek olarak ikinci el konut kredisinde de aynı şekilde uzun vadeli seçenekler söz konusu olduğu gibi 0,74 faizle uygun kredi imkanına sahip olabilirsiniz. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank konut kredisi almak isteyenler için özel olarak hazırladığımız bu haberde 200.000 TL için sıfır konutlarda aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

Ekonomikredi.com olarak son günlerde sıfır konut almak isteyenler için hazırladığımız bu haberde 180 ay vade seçeneklerinden yararlanarak maliyet tablosunu paylaşıyor olacağız. Sıfır evlere olan ilgi, bu kredi paketi sayesinde artarken ayrıca 200.000 TL gibi bir kredi miktarının aylık taksitleri de merak ediliyor. Ayrıca bu kredide tüketicilerin talep etmesi halinde 12 ay erteleme şansı da sunuluyor. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasının sunduğu tarihi konut kredisi paketi ayrıca Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım tarafından da tüketicilere aktarılıyor.

Tarihi konut kredisi paketinden yararlanmak isteyenlerin kredi skoru inceleniyor. Başvuru sırasında kredi puanı düşük olanların başvuruları onaylanmıyor. Bu nedenle bankalarla yapacağınız görüşmelerde ilk olarak kredi puanı sorgulama yapmanız gerekiyor.

180 Ay Vadede 200.000 TL Konut Kredisi için Aylık Ne Kadar Taksit Ödemesi Yapılır?

Ödeme planları kamu bankaları tarafından paylaşıldı. Bu kapsamda 200 bin liralık konut kredisi için sıfır konutlarda 0,64 faiz oranıyla aylık 1,874 lira ödeme yapılmaktadır. 1 yıl ertelemeli olarak da kullanacağınız bu kredinin toplam geri ödeme tutarı 337,500 lira olacaktır.

Son zamanlarda rağbet gören tarihi konut kredisi kampanyasında ikinci el konut almak isteyenler ise 0,74 faizle başvuru yapabiliyor. Sadece banka şubelerinden yapacağınız başvurularda bankanın talep ettiği belgeleri eksiksiz olarak sunmalı ve süreci başarılı bir şekilde tamamlamalısınız.

Kamu Bankalarından Alınabilecek Alternatif Krediler

3 kamu bankası Haziran ayının ilk haftasında farklı kredi paketlerini de devreye almıştı. Anlaşmalı firmalardan yapılacak alışverişlerde 0,55 faizli sosyal hayatı destekleme kredisini 6 ay ertelemeli olarak alabilen tüketiciler ayrıca yerli üretime destek için 0,49’dan başlayan faizlerle taşıt kredisi alabiliyor. Tatile çıkmak isteyenler ise 10 bin liraya kadar anlaşmalı seyahat acentalarından 0,67 faizli tatil kredisi alabiliyor. Bu kredide de yine erteleme şansı bulunuyor.