0,64 Faizli 12 Ay Ertelemeli Konut Kredisinin Tüm Detayları Açıklandı! Başvuru Şartları ve Kredi Maliyet Tablosu

Vakıfbank tarafından 0,64 faizle 1 yıl ertelemeli olarak paylaşılan konut kredisi kampanyasının detayları da belli oldu. Bankanın ilan ettiği başvuru şartlarının yanı sıra kredi maliyet tablosu ve kredinin genel özelliklerine sizler için bu haberimizde yer veriyoruz.

Bakan Albayrak’ın daha önce müjdesini verdiği konut kredisinde indirim süreci Vakıfbank tarafından paylaşıldı. Avantajlı konut kredisi olarak adlandırılan bu kredide konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, başvuru şartları ile faiz oranlarını merak ediyor. Ayrıca aylık ödenecek taksit miktarı da herkes tarafından araştırılıyor.

Vakıfbank Avantajlı Konut Kredisi Kampanyası Detayları

İlgili kampanya için 3 maddede kredinin özelliklerini sıralayan Vakıfbank öncelikle sıfır ve ikinci el konutlar için bu krediyi sunacak. Her tüketici başına İzmir, Ankara ve İstanbul için 750 bin TL’ye kadar, diğer kentlerde ise 500 bin TL’ye kadar kredi verilecek. Ayrıca avantajlı konut kredisi 12 aya kadar geri ödemesiz olarak alınabilecek.

1.el yani sıfır konut kredilerinde faiz oranı yüzde 0,64 olacak. Buna göre ilk 12 ay geri ödemesiz olmakla beraber kredi tutarı üzerinden yüzde 0,5 tahsis ücreti alınacak. İkinci el konut kredisinde ise yine 12 ay ertelemeli imkan sunulacak ve faiz oranı yüzde 0,74 olacak. Her iki kredideki ekspertiz ücreti ise 1,100 TL olarak tahsil edilecek. (100.000 TL için)

Vakıfbank avantajlı konut kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar en yakın banka şubesine giderek başvuru yapabilecek.