0,49 Faizli 10 bin TL Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Yattı mı?

Türkiye’de devam eden koronavirüs salgını nedeniyle Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank’ın başlattığı temel ihtiyaç kredisi kampanyası devam ediyor. Vatandaşlar 0,49 faiz oranıyla 6 ay ertelemeli 10 bin TL krediye başvurmaya devam ederken kredi sonucunu da merakla bekliyor. Bankanın resmi web sitesinde kredi başvurusu için son tarih belirtilmediği için hala 5.000, 7,500 ve 10,000 TL için düşük faizle temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Sayfası

Bankaya temel ihtiyaç kredisi için başvuran tüketicilere SMS ile bildirim gönderilmeye başlandı. 4 milyondan fazla vatandaşın 3 kamu bankasına yaptığı müracaatları değerlendiren Bakan Albayrak, 2 milyondan fazla kişinin kredi taleplerinin karşılandığını ve ilerleyen günlerde başvuru sonucuna ulaşamayan vatandaşlara da geri dönüş sağlanacağını bildirdi.

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusu sorgulama sayfası da paylaşıldı. Hemen aşağıdaki linke tıklayarak önce TC kimlik numaranızı ve ardından cep telefonunuzu sisteme girebilirsiniz. Bu aşamadan sonra telefonunuza gelecek mesajı da sayfaya ekleyip onayladıktan sonra başvuru sonucunuzu kontrol edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Sorgulama Sayfası

Talep edenler aşağıdaki linkten Ziraat Bankasının 0,49 faizle sunduğu ihtiyaç kredisine başvuru yapabilir.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

Başvurusu olumlu olarak değerlendirilen tüketicilere SMS gönderilmektedir. Ancak yoğun bir başvuru sürecinde olan bankanın ilerleyen günlerde onaylamadığı krediler hakkında tüketicilere bilgilendirme mesajı göndermesi bekleniyor.

Vatandaşlar bu kredi kapsamında 10 bin TL için 6 ay ertelemeli olarak ayda 376 TL taksit ödeyecek. 7,500 TL için aylık 282 TL, 5,000 TL için de aylık 188 TL taksit ödenmesi gerekecek.