0,49 Faizle Halkbank Anlaşmalı Olan Araç Modelleri Hangileri? 2020 Halkbank Düşük Faizli Taşıt Kredisi Kampanyası Detayları

Uzun süredir Halkbank’ın yerli üretim olan araçlar için sunduğu 0,49 faizli taşıt kredisinde vatandaşlar anlaşmalı markaları merak ediyor. Geri ödemelerde kendi müşterilerine özel avantajlar da sunan Halkbank ayrıca kredi imkanlarının hangi araçlar için geçerli olduğunu paylaşmıştı. Bizler de bu süreçte araç sahibi olmak isteyenler için bir hatırlatma niteliğinde detayları paylaşmak istedik. İşte 0,49 faiz oranıyla alabileceğiniz taşıt kredisinde anlaşmalı otomobil markaları…

0,49 Faizli ve Halkbank ile Anlaşmalı Olan Modeller

Araç sektörünün hareketlenmesi amacıyla atılan adımlardan biri de yerli üretime destek araç kredisi oldu. Vatandaşlar yeni kredi kampanyasının detaylarına ulaşırken en çok hangi modeller için düşük faizli kredi alınabileceğini merak ediyor. Ekonomikredi.com olarak sıfır veya 2. el araç alımları için uygulanan faiz oranlarını ve bankaların anlaşmalı olan modellerini sizler için araştırdık.

Bankanın sunduğu düşük faizli taşıt kredisi kampanyasında, Türkiye’de üretilen otomobil alımları için yüzde 0,49 faiz oranı uygulanıyor. Ayrıca modele göre bazı araçlarda yüzde 0,69 faiz oranı devreye alınıyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 7 yaşına kadar olan ikinci el araç alımları için de yüzde 0,82 faiz uyguluyor. Ayrıca 60 ay vadenin yanı sıra 6 ay ertelemeli kredi de yine 3 kamu bankası tarafından sunulmaya devam ediliyor.

Binek ve ticari araçlar için sunulan 0,49 – 0,69 faizli taşıt kredisinde anlaşmalı ticari araçlar; ISUZU, Fiat, BMC, GAZ, Karsan, Ford, Mercedes ve Güleryüz ile Otokar olarak sıralanıyor.

Anlaşmalı binek araç markaları ise Toyota, Hyundai, Honda, Ford ve Fiat.