0.94 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda zor günler geçiren vatandaşlar bir yandan yatırımlarını değerlendirmek istiyor. Bu yüzden 0.94 faizle konut kredisi veren bankalar araştırılırken geçtiğimiz günlerde Yapı Kredi Bankasından bir açıklama gelmiş ve yeni konut kredisi faiz oranı açıklanmıştı. Peki en düşük konut kredisi hangi bankada? 0,89 konut kredisi var mı? 0,94 konut kredisi, 0,96 faizle konut kredisi alabilir miyim? Detayları haberimizden takip edebilirsiniz.

0,89 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

Yapı Kredinin yaptığı açıklamada 0,89 faizle konut kredisi kampanyası başlatıldığı belirtildi. Buna göre 10 yıl vadede 0.89 faizle aylık taksit tutarı 100 bin TL için 1,359 TL olarak ödenecek. Kredi tahsis ücreti ise 500 TL.

0,94 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası ve Kuveyt Türk Bankası, konut kredisi için yüzde 0,94 faiz oranıyla hizmet vermeye devam ediyor.

0,96 Faizle Konut Kredisi Veren bankalar

İNG Bank konut kredisi faiz oranlarını düşürerek yüzde 0,96’dan hizmet vermeye başladı.

0,99 Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

Yüzde 1’in altında 0,99 faizle konut kredisi almak isteyenler Akbank ve Vakıfbank’tan kredi talep edebiliyor.

Faiz oranlarında yaşanan düşüşlerin ardından konut kredisinde 0,79 müjdesi bekleyen vatandaşların sayısı da artıyor. Özellikle de yarın TCMB tarafından açıklanacak faiz indirim kararıyla beraber özel bankalarda yeni bir faiz indirimine gidileceği düşünülüyor. Merkez Bankası PPK toplantısının hemen ardından açıklama yapılması beklenirken vatandaşlar da yeni konut kredisi faiz oranlarını merak ediyor. Dilerseniz her banka için özel olarak hazırladığımız ve sitemizin ana sayfasında yer alan konut kredisi hesaplama tablosundan da yararlanabilirsiniz.