0.55 Faizli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Şartları Neler? 10.000 TL Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası Düşük Faizli Kredi Hesaplama

0.55 faizli ihtiyaç kredisi kampanyası devam ediyor. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından sunulan sosyal hayatı destek kredisi aynı zamanda hem alışveriş hem de çeyiz kredisi olarak biliniyor. 30 bin liraya kadar başvuru yapılabilecek bu kredide ayrıca 6 ay erteleme şansı da var. Vatandaşlar ev tekstil ürünleri için kamu bankalarıyla anlaşmalı olan firmalardan yapacakları faturalı alışverişler için 0.55 faizli kredi alırken bu krediyi 60 ay vade ile geri ödeyebiliyor. En düşük 3.000 TL, en yüksek 30.000 TL’ye kadar başvuru yapabileceğiniz bu kredi için anlaşmalı olmayan firmalar tercih edildiğinde faiz oranı 0.82 olarak uygulanıyor.

0.55 Faizli Sosyal Hayatı Destek Kredisi Hesaplama

2020 alışveriş kredisi olarak devlet bankalarının şubelerinden yapılacak başvurularda 10.000 lira için 60 ay vadede 228 lira taksit ödenir. Ancak anlaşmasız firmalardan 0.82 faizle alacağınız kredide ise 10.000 lira için 60 ay boyunca 250 TL taksit ödemesi yapılır.

Son zamanlarda başvuru sayısı artan bu kredinin yanı sıra ihtiyaç kredisinde belirli sabit oranları sunulmaktadır.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Başvuru Şartları

Her kredi ürününde olduğu gibi bu kredi türünde de tüketicilerin kredi skoruna bakılmaktadır. Yani kredi puanı düşük olan tüketiciler bu süreçte düşük faizli olan kredilerden de yararlanamıyor. Tüm bankalar için geçerli olan bu durumla ilgili Findeks üzerinden kredi skoru sorgulama yapabilir ve bankalara daha sonra başvuruda bulunabilirsiniz.